Tipy a Triky

Toto je stránka o fantasy ale najdete tu i pár tipů na moji oblíbenou hru,gothic 1-

Gothic-ohniska

Gothic-ohniska

 

Zřícenina kláštera:

 

U Ratforda a Draxe přeskočte na ostrůvek.Probijte se na druhou stranu ostrůvku a přeplavte na břeh s číhavci.Odsud jděte k mostu který přejděte,potkáte Gorna.

Jděte s ním do rokle,potom vás bude následovat do kláštera.Potvory na druhé straně lávky odstřelte.Dojděte k bráně a jako žravá štěnice(svitek proměny byl v rokli.)prolezte dovnitř puklinou.Otevřete bránu navijákem,vybijte potvory na dvoře a jděte do jeskyně vlevo.Je tam i stínová šelma takže pozor.Dvěre otevřete a v jedné z truhel najdete ohnisko.Pokud chcete 1000 exp,jděte s Gornem na nádvoří kde se objeví malý trol.Gorn ho ale lehce skolí.Nyní se teleportujte k mágům vody a ohnisko předejte(3500exp).

 

Trolí kaňon:

 

Od Ratforda a Draxe jděte přes lovecké území až ke skalnímu průchodu.Kousek napravo je tábor lupičů kteří na každého útočí(bug).Čeká tady Diego se kterým jděte a nechte ho pobít potvory a zaměstnat trola.Seberte svitek zmenšení, použijte ho na trola a zabte ho.Nechte Diega opravit naviják.Goblini se tu objeví znova,já jsem je zahnal k Diegovi jelikož jsou otravní.Vlezte do jekyně s ohniskem,seberte ho a harpyjím zdrhněte,jsou ještě otravnější než goblini.

 

Horská pevnost:

 

Od sektářů jděte nahoru až ke skupině ještěrek,pohoda.Po skalní cestičce jděte až na prostranství kde jsou lovečtí psi,jsou to spíš prasata s dlouhým krkem a ne zrovna slabá.Můžete použít nesmrtelnost.Dojděte k pevnosti kde je golem mostu.Působí na něj jen tupé zbraně,boží kladívko neselhalo.Kousek za mostem je Lester(jak se sakra přes toho golema dostal..)a jako obvykle s vámi půjde.Je to tu plné harpyjí,Lester občas zklame(začne tupě kroužit pod harpyjí a neraní ji.

Harpyje jsou občas silný kafe.v prvním patře je jedna truhla s klíčem,její polohu si nepamatuju.Dojděte do jakési mučírna kde od vás Lester odejde a najdete ho v druhém patře u truhly.Odemkněte ji klíčem a listinu dejte Lesterovi.Dá vám za ni 4 svitky telekineze(to je jako fér? Ten papír má  cenu několika liber rudy!)se kterými si sundejte ohnisko dolů.Skočte si pro něj.(ne doslova..)a šup za Saturasem.

 

Pod kamenným kruhem:

 

Od Nového tábora jděte po cestě nahoru,pobijte ještěry u jeskyně a jděte dál.Narazíte na Miltena který s vámi typicky půjde pro ohnisko.Tentokrát je pod kamenným kruhem a hlídá ho strážce který jde zebít pouze kouzlem“Znič nemrtvého“.Milten vám toto kouzlo dá.Nechte Miltena vymlátit kostlivce a strážce sejměte kouzlem.Truhlu otevřete jeho klíčem a seberte ohnisko.

 
Doufám že se vám tu líbí.